Асоціація платників податків України представила ліберальний Податковий Кодекс України для Львівського бізнесу

У Львові відбувся Круглий стіл з приводу обговорення Проекту ліберального Податкового Кодексу України, розробленого Асоціацією платників податків України разом з українським бізнесом. До Львова приїхала команда АППУ на чолі з Президентом Гріголом Катамадзе. До складу делегації також увійшли Генеральний директор Генеральної дирекції ВГО АППУ Людмила Герасименко, Радник Президента ВГО АППУ Поліна Колодяжна, Радник Президента ВГО АППУ Ганна Білоцерківська, керівник відділу розробки перспективних напрямків діяльності ВГО АППУ Ірина Білотіл та заступник керівника управління захисту прав платників податків ВГО АППУ Катерина Гривнак. Модератор заходу - Голова Ради ТВ ВГО АППУ у Львівській області Лілія Долінська.
У заході взяли участь Перший заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та начальник ГУ ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

«Податкова система в Україні не відповідає вимогам сьогодення, а тому потребує змін, - зазначив Грігол Катамадзе. - Ліберальний кодекс важливо прийняти принаймні за 6 місяців до нового бюджетного року для того, щоб бізнес встиг підготуватися до роботи за новими правилами».
Пояснюючи головні засади Проекту, Грігол Катамадзе зазначив: «Серед пропозицій – залишити 9 з 13 наразі існуючих податків: 5 загальнодержавних та 4 місцевих. Також ми пропонуємо об’єднати два податки в один: податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, і з 1 січня, разом із введенням у дію ліберального Податкового Кодексу, встановити його на рівні 32% з поетапним скороченням до 2020 року до 20%».
Також Г.Катамадзе зазначив, що у ліберальному ПК передбачено разом із вступом його в дію оголосити нульове декларування: «Кожен громадянин України задекларує все, що у нього є, і до нього не буде ніяких запитань з боку держави. Держава визнає все, що людина задекларує як зароблене законно. Це буде добровільне декларування, і людина не буде сплачувати податок на те, що вона задекларувала».

Ростислав Замлинський подякував Асоціації за ініціювання змін у податковій системі і зазначив, що це питання двох сторін: підприємців і влади. «З одного боку підприємцям треба створити такі умови, щоб вони навіть не думали про податки, а адміністрування було максимально простим і прозорим. З іншого боку органам влади треба наповнювати бюджет. Реформування податкової системи щільно пов’язано з реформуванням бюджетної системи. Місцева влада зацікавлена в тому, щоб бізнес розвивався, оскільки він створює капітал і сплачує податки. Тож адміністрування податків, максимальне спрощення їх і зацікавленість у розвитку бізнесу з обох сторін є запорукою майбутнього».
Очільник ГУ ДФС у Львівській області Ігор Кондро також привітав розробку ліберального Податкового Кодексу, зазначивши, що у діючого ПК, прийнятого у 2010 році 500 сторінок, а змін до нього – вже більше як на 1000. «На інвестора усі ці зміни та поправки впливають негативно. Ми маємо зробити Податковий Кодекс, який би гармоніював у спілкування між бізнесом та ДФС. Необхідно забезпечити такий механізм, який забере подвійні стандарти, і тоді фіскал не буде маніпулювати податками, а підприємець сплачуватиме їх відповідно до норм. Основне питання – це знайти баланс між державою і платником податків, щоб на жодну з цих сторін не переважили ваги».

Тетяна Шевцова, як автор законопроекту про виведений капітал, вона згадала такий самий пройдений шлях і побажала, щоб засади проекту ліберального Податкового Кодексу запрацювали вже з наступного року: «Податок на виведений капітал є основою ефективної ліберальної податкової реформи. Найголовнішим її результатом має стати тотальне спрощення самої системи оподаткування та адміністрування. По-друге - зменшення фіскального тиску. І по-третє - відмова від подвійної бухгалтерії та реінвестування у виробництво, адже податок має залежити не від суми прибутку, а лише від суми виведеного капіталу».
Обговорення було жвавим і активним. Представники бізнесу та громадськості висловлювали свої пропозиції та вносили свої зауваження.
Присутні представники бізнесу та громадськості активно долучилися до обговорення Проекту, вносили свої зауваження та надавали пропозиції.
Грігол Катамадзе запросив усіх небайдужих надавати свої раціональні пропозиції та зауваження до проекту ліберального Податкового Кодексу України у письмовій формі на електронну адресу: bilotil@appu.org.ua у термін до 1 квітня 2017 року.
ВГО «Асоціація платників податків» висловлює вдячність за високий рівень організації Круглого столу та теплий прийом Голові Ради ТВ ВГО АППУ у Львівській області Лілії Долінській, яка була модератором заходу.