Громадськість Львівщини спільно із мас-медіа оговорюють підсумки проведеної роботи щодо виявлення нелегальних пунктів обміну валют на Львівщині.

28 липня    Асоціація платників податків України у Львівській області  провела   зустріч з представниками мас - медіа Львівщини  щодо обговорення   діяльності  нелегальних  пунктів  обміну  валют  на  Львівщині.

Модератор: Лілія Долінська - голова Ради ТВ ВГО АППУ у Львівській області

На заході були присутні: директор департаменту економічної політики Львівської ОДА- Роман Филипів ; заступник начальника відділу дільничних інспекторів ГУ Національної поліції у Львівській області – Дмитро Савицький;заступник начальника оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області - Андрій Флис; фінансовий експерт ВГО АППУ - Євген  Білінський ; Голова ГО  «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини» - Роман Скіра , представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Лілія Долінська  поінформувала  про  зроблену попередню роботу щодо виявлення  нелегального  бізнесу  який  створює  нерівні умови  для платників, що ведуть прозору підприємницьку діяльність (звернулася з проханням  до народних депутатів від Львівщини відреагувати  на факти функціонування нелегальних пунктів обміну валют , провели додаткове громадське розслідування із залученням журналістів та інші) «Вражають масштаби порушення  виявлені  громадськими діячами та ЗМІ   ( факти підтверджені відео сюжетами) , а шкода,  що завдана  економіці Львівщини  та в цілому Україні вираховується значними цифрами.  Адже такі нелегальні пункти  обміну валют, прибуток яких стікається в одні руки  ставлять  в нерівні умови  чесний бізнес котрий регулярно сплачує податки, наповнюючи  місцеву та державну казну   даючи можливість державі  виконувати свої зобов’язання  у соціальній та інших сферах.»

Роман Скіра  навів факти неналежного реагування на звернення від ГО  «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини»   від  травня 2016р.та звинуватив  правоохоронні органи у затягуванні ретельних перевірок нелегальних пунктів обміну валют, перерахованих у зверненнях до  Головного управління Національної поліції України у Львівській області,  представництва Національного банку України у Львівській області, Прокуратури Львівської області, СБУ у Львівській області, ЛОДА 23.05.2016 року, 31.05.2016 року та 16.06.2016 року .

Євген  Білінський ознайомив з правилами прозорого ведення фінансових операцій в пунктах обміну валют, назвавши  низку обов’язкових умови господарювання : ліцензія Нацбанку; сертифіковане обладнання , професійні касири, доступ до ліцензованої програми Нацбанку тощо.

Роман Филипів доповів що по даному питанню  відбулося засідання ЛОДА де обговорили наступні кроки по боротьбі із нелегальними обмінними пунктами та     на сьогодні  є проект складу робочої групи реагування .

Андрій Флис  повідомив  що  відповідно  до змін в чинне законодавство зокрема до Податкового Кодексу працівники  ДФС  обмежені в перевірках суб’єктів господарської  діяльності  та готові брати участь у складі міжвідомчої групи  Національної поліції. Так в процесі розгляду скарги , ДФС у Львівській обл.. скерувало лист до НБУ щодо виданих банківських ліцензій та дозволів , а також надіслані листи власникам нежитлових приміщень для з’ясування орендарів, які здійснюють господарську діяльність в перерахованих пунктах обміну валют.

Дмитро Савицький доповів що  проведена  робота по зверненнях та  проводяться оперативні слідчі дії, складені протоколи адміністративних правопорушень. Внаслідок чого  припинена діяльність частини нелегальних пунктів обміну валют.

Підводячи підсумки учасники зустрічі домовилися звернутися до законотворців з ініціативою повернення  функції контролю представництвам  Національному банку України  в областях.

Представники органів влади закликали журналістів та громадських діячів  проводити спільну роботу по виявленні нелегальних пунктів обміну валют та повідомляти дані факти на гарячу лінію Національної поліції. Такі дії будуть сприяти швидшому реагуванню правоохоронних органів та очищенню Львівщини від нелегального бізнесу!

До інформації: даний захід (спілкування  із ЗМІ Львівщини) започаткований Асоціацією платників податків України та відбувається на постійній основі з метою обговорення сучасних економічних та  суспільних проблем, які турбують громадянське суспільство.

  

 

ЗМІ

Варіанти

ЗІК

Дивись інфо

ІнЛьвів