Медики та громадські діячі закликають можновладців розвивати сферу трансплантології в Україні!

16 червня відбулася  чергова зустріч  мас-медіа, Асоціації платників податків України , та медичної спільноти Львівщини. Учасники зустрічі обговорили основні причини відставання України в розвитку органної трансплантації , заявляючи,  що вкрай необхідно  вносити зміни в  законодавство задля   лікування українських громадян  в лікарнях України.

Як зазначила заступник директора департаменту охорони здоровя Львівської ОДА- Ірина Микичак, десятки українців щороку їдуть на операції з пересадки органів за кордон, за рахунок  власних, благодійних, а подекуди й державних коштів,таким чином Україна інвестує в розвиток медичної сфери цих країн, в той час, коли українські трансплантологи не мають змоги  працювати в повній мірі    через законодавчі обмеження, брак фінансування та відсутність сучасного обладнання. «Ми інвестуємо в розвиток медицини сусідніх країн. Хоча наші медики мають не гірші знання, але  в закордонних клініках є сучасне  обладнання , відсутні проблеми  з фінансуванням на  витратні матеріали… » -- сказала вона.

За словами І.Микичак, якби такі операції проводилися в Україні, то вони коштували значно дешевше і не були б настільки обтяжливими для родичів. Вона зауважила, що в Україні можна було би створити кілька регіональних центрів трансплантації.

Головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта розповів, що його заклад зараз веде підготовку до того, аби проводити операції з пересадки кісткового мозку, однак головною перешкодою є дороговартісне обладнання – кілька років тому воно коштувало близько  5 мільйонів доларів США. Проте лікар вірить, що такий центр у м. Львові  незабаром запрацює.

Голова ради Територіального відділення АППУ у Львівській області Лілія Долінська наголосила на тому, що медики та громадськість мають спонукати законотворців до реальних кроків розвитку  вітчизняної  транс­плантології  (доповнення та корекція існуючих нормативних документів ,створення державного центру органного донорства  , забезпечення належного фінансування трансплантаційної служби і т.д.)  заради порятунку українців  котрі не мають можливості лікування за кордоном. «Переконана, що українські лікарі не поступаються фаховістю  закордонним, що на Україні такі операції  по пересадці органів будуть коштувати ,навіть у приватних медичних закладах, в рази дешевше,  що приверне увагу іноземних громадян та  розвиватиме  медичний туризм на Україні. Саме тому ми будемо закликати усіх відповідальних чиновників  звернути сьогодні  особливу увагу на розвиток  і фінансування медичної галузі  в цілому» .

Юрій Федечко, котрий займається волонтерством  та  щодня допомагає  дітям яким потрібна пересадка органів, розповів  про досвід збору коштів на лікування , про акції які проводить заради порятунку  дітей, про відношення іноземних клінік до наших земляків, про моральний стан  хворих на чужині, дорожнечу кожного кроку і подиху для родичів пацієнта. Поділився своїм душевним болем, що не усі  українці можуть врятуватись через дороге лікування закордоном. 

«Потрібно стукати в усі двері, щоб трансплантацію органів проводити в Україні», – наголосив Ю. Федечко. Він додав, що також ініціюватиме створення фонду для допомоги дітям, які потребують пересадки органів.

   

ІА ЗІК