На світовій прем’єрі концерту Мирослава Скорика у Львові зібрали кошти для ОХМАТДИТу

Світова премєра другого віолончельного концерту Мирослава Скорика відбулася 13 травня у Львівській опері в рамках проекту «Три С: Скорик, Сильвестров, Станкович», що проходить під патронатом Асоціації платників податків України.  Водночас львівський концерт став особливий, бо усі кошти від нього підуть на купівлю спеціального ліжка для відділення реанімації новонароджених львівської лікарні ОХМАТДИТ. 

Як зазначив на брифінгу композитор Мирослав Скорик, йому дуже приємно, що прем’єра концерту відбудеться у його рідному місті і висловив сподівання, що новий твір сподобається публіці. «Мені дуже приємно перебувати в рідному місті, де звучатимуть мої твори в проекті, організованому віолончелістом Олександром Пірієвим. Саме він виконуватиме мій другий віолончельний концерт. Це буде премєра і я дуже щасливий, що це відбудеться у Львові» -- наголосив композитор.

Один із організаторів проекту, провідний український віолончеліст Олександр Пірієв подякував АППУ за підтримку в організації проекту і зазначив, що подія у Львові унікальна, бо публіка мала нагоду слухати музику українського класика разом зі світовою класикою, подібною до музики М.Скорика. «Також я щасливий, що сьогодні ми бачимо аншлаг на цьому благодійному концерті і цим ми підтверджуємо, що львів’яни, наші партнери та слухачі високої класики зробили все, аби реалізувати цей проект «Музика заради життя» -- сказав О.Пірієв.

Натомість Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, під патронатом якої відбувається проект «Три С» наголосив, що він щасливий можливості підтримати проект, в якому братимуть участь три видатні українські композитори. Водночас Президент АППУ подякував представникам влади та бізнесу, завдяки чиїй допомозі втілився благодійний проект «Музика заради життя».

«Я дуже радий, що цей концерт відбудеться на батьківщині маестро у Львові і радий тому, що наша територіальна організація дуже активно працювала, щоби цей концерт відбувся. Я хотів би публічно подякувати всім, хто допомагав у благодійному проекті «Музика заради життя», зокрема -- голові Львівської ОДА Олегові Синютці, начальникові Головного управління ДФС у Львівській області Ігореві Кондро, які багато зробили для того, щоби ця подія відбулася» -- підкреслив ГріголКатамадзе.

Натомість Голова Ради Львівського територіального відділення АППУ Лілія Долінська наголосила на тому, що благодійний проект «Музика заради життя» досяг своєї мети і кошти на ліжко для ОХМАТДИТу зібрано. Вона подякувала спонсорам та партнерам, завдяки яким  проект було реалізовано. «Проект «Три С» відбувається під патронатом Асоціації платників податків по всій Україні, але тільки у Львові це благодійний концерт і завдяки нашим генеральним спонсорам – ПАТ «КРЕДОБАНК», ТзОВ ВКФ «РОМ ЛТД» та нашим партнерам ТОВ «КРОНО-УКРАЇНА» та ТзОВ «СТАТУС МКС», це може сьогодні здійснитися. Ми запланували купити реанімаційне ліжко, ми досягли своєї мети і  очікуємо, що до кінця місяця ліжко буде придбано» --розповіла Лілія Долінська

Голова правління ПАТ «КРЕДОБАНК», ГжегожШатковскі зазначив, що для банку рішення підтримати проект було природнім. Він також додав, що на концерті у Львові відбулася зустріч великого таланту музикантів, доброго смаку любителів музики та доброчинності.

Директор ТзОВ ВКФ «РОМ ЛТД» Данило Ромців підкреслив, що одразу погодився стати спонсором проекту, оскільки йшлося про здоровя немовлят. «Коли нам запропонували стати спонсорами проекту, ми навіть не задумувалися над цим питанням, бо це дуже корисна справа. Діти це наше майбутнє. Це дуже подібно до бізнесу – як ми вкладемо у них зараз, такий результат отримаємо у майбутньому» -- сказав він.

Окрім прем’єри другого віолончельного концерту оркестр INSO-Львів під орудою диригента Хобарта Ерла виконав «Гуцульський триптих» М.Скорика, а також твори М.Равеля, К.Дебюссі, Дж.Гершвіна та Н.Паганіні.

ЗМІ

Варіанти

Львівська газета

НТА ІА

НТА