Народний депутат України – Андрій Антонищак підтримує ініціативи громадськості Львівщини.

22 січня 2016р. відбувся прес-ланч АППУ із ЗМІ, тема заходу: «Громадськість Львівщини проти свавілля монополістів. Протидія незаконним рішенням Львівобленерго». 

Щоб відстояти інтереси населення Львівщини та й в цілому України, за ініціативи Народного депутата України, віце-президента ВГО АППУ Андрія Антонищака , була проведенно зустріч із ЗМІ, для напрацювання законодавчої ініціативи щодо врегулювання питань захищеності населення від монополістів, зокрема енергетиків. Активну участь прийняв Голова Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України – Андрія Басараба, який запропонував багато уже напрацьованих пропозицій від ЛОТВ Антимонопольного комітету України.

До ТВ Асоціації платників податків України у Львівській області поступають звернення від мешканців та підприємців Львова щодо некоректної роботи енергопостачальника, про що доповідала на зустрічі виконавчий директор Львівського відділення АППУ- Уляна Кірюшкіна.

Андрій Антонищак додав, що також часто відбувається порушення правил з боку ПАТ «Львівобленерго» при тимчасовому припиненні постачання електричної енергії, згідно п.34 ПКЕЕ енергопостачальник повинен повідомити споживачів через засоби масової інформації про тимчасове відключення не пізніше ніж за 10 днів, що найчастіше не робиться. 

Андрій Басараба зазначив, що ПАТ «Львівобленерго» керуються постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а вона не є досконалою не тільки у правилах відключення від електроенергії, а і в інших пунктах цієї постанови тому їх потрібно змінювати. Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України неодноразово надсилало клопотання та свої рекомендації до НКРЕ. Вже довгий час формується склад комісії для внесення змін у постанову користування електричною енергією для населення, адже в законі не прописано чіткого терміну для формування такої комісії, тому досі змін не відбувається. Андрій Антонищак запропонував задля вирішення цього питання щоб Громадська рада при Львівському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України написала звернення із аналітикою, що потрібно міняти в постановах Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на ім’я Народних депутатів України міжфракційного об’єднання Львівщини. Після цього вони вникнуть в це питання аби спланувати наступні кроки вирішення.

Велике обурення бізнес кола викликає постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013 року «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», згідно якої суб'єкт господарювання за власні кошти має провести електромережі і підключитись до електроустановки на яку вкаже обленерго, після чого дані інвестиції безкоштовно переходять на баланс енергопостачальника.

У другій половинні прес – ланчу Андрій Антонищак ознайомив усіх присутніх із проектом закону про Національну митну службу, який він разом із 11 колегами по коаліції підготували та зареєстрували у Верховні Раді України. За його словами на сьогоднішній день митної служби фактично не існує. Її роль – фіскальна функція – зводиться тільки до захисту економічних інтересів держави та наповнення державного бюджету. А основним завданням митниці повинно бути безперешкодне, прозоре переміщення товарів та охорона кордонів від контрабанди. Тому основною метою депутатського законопроекту є створення Національної митної служби України, яка буде незалежною від ДФС та підпорядковуватиметься Міністерству фінансів, і забезпечуватиме захист митних інтересів, митної безпеки, внутрішнього ринку, розвиток економіки України, її інтеграції до світової економіки та протидію митним правопорушенням.

Він зауважив, що даний законопроект відповідає стратегії розвитку «Україна-2020», представленої Президентом та нормам європейського митного кодексу.

 

Інформаційне агенство ЗІК