Відбулася нарада голів Рад та виконавчих директорів територіальних відділень АППУ

У Києві 21 липня відбулася нарада голів Рад та виконавчих директорів територіальних відділень Асоціації платників податків України.

 

Головні питання порядку денного - підсумки діяльності територіальних відділень у І півріччі 2011 року та шляхи поліпшення взаємодії місцевих осередків Асоціації з Генеральною дирекцію АППУ.

Відкриваючи нараду, Перший віце-президент АППУ Василь Матійчик зазначив, що діяльність Асоціації протягом звітного періоду загалом можна оцінити як позитивну.

«На початку цього року ми поставили високі завдання, реалізація яких сьогодні проходить досить успішно і ефективно. Нашу організацію сприймають як найбільшу у сфері економіки і фінансів. Ми підтверджуємо це нашими діями, членством у нашій організації, співпрацею з центральними і місцевими органами влади. Ми підписали Меморандум податкових відносин та План спільних дій із Державною податковою службою, а також Меморандум про партнерство і співпрацю із Комітетом ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Ці документи дають нам право легально впливати на українську владу для того, щоб була почута думка платника податків», - підкреслив Василь Матійчик.

На нараді були також присутні керівник Управління внутрішньої безпеки ДПС України Олександр Тулаєв та заступник начальника четвертого відділу Управління внутрішньої безпеки Євген Сафонов. Представники ДПС підкреслили важливість та необхідність існуючого партнерства. Було наголошено, що органи ДПС завжди вчасно реагують на всі звернення платників податків про можливі зловживання працівниками податкових органів. Податківці нагадали про набрання чинності антикорупційного законодавства, згідно якого відповідальність тепер нестимуть не тільки державні службовці, а й керівники підприємств, установ, організацій.

У той же час, було зазначено, що є багато питань, над якими потрібно спільно працювати. Наприклад, не повністю налагоджено механізм обміну інформацією між Асоціацією та органами податкової служби, а на практиці - механізм вирішення конфліктних ситуацій між платниками податків та контролюючими органами.

Під час наради зазначено, що одним із напрямів захисту прав платників податків є робота по моніторингу чинного законодавства та його удосконалення. Сьогодні Асоціація виступає з пропозиціями під час планування, прийняття нормативних актів, підготовки законопроектів, обговорення та аналізу регуляторного впливу. Зокрема, пропозиції АППУ враховано при підготовці законопроекту №8217 про внесення змін до Податкового кодексу України. Продовжується робота по удосконаленню норм даного кодексу, спільній підготовці актів ДПС України, моніторингу її листів.

Аналізуючи просвітницьку роботу територіальних відділень у І півріччі відзначено, що вже проведено 221 семінар, зросла тенденція до проведення семінарів в районах, що дало змогу охопити велику кількість платників податків. Багатьма територіальними відділеннями враховуються географічні та економічні особливості області. Позитивно оцінено просвітницьку роботу в АР Крим, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Чернігівській, Полтавській, Рівненській, Миколаївській, Харківській та Дніпропетровській областях. У той же час, незадовільними залишаються показники просвітницької роботи у Вінницькій, Волинській та Київській областях.

Останнім питанням у порядку денному наради став обмін досвідом між представниками різних регіонів.